niedziela, 23 lipca 2017

3 x NIE

Od dawna nie podpisałem żadnej petycji.
Uznawałem swoją prywatność oraz konieczny dla nauczyciela akademickiego brak eksponowania własnych przekonań za ważny dla mnie powód, by nie angażować się w działania stricte polityczne. Jako doktor nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii w specjalności polityka społeczna zawsze uważałem, że mam przekazywać wiedzę pozytywną (w odróżnieniu od wiedzy normatywnej). Wg mnie to różni naukowca zajmującego się polityką społeczną od polityka.

To się zmieniło. Nie będąc nauczycielem nie muszę pozostawać neutralnym w wyrażaniu poglądów. Wiedza i doświadczenie, które posiadam rodzi we mnie głęboką pewność, że należy walczyć przeciw destrukcji trójpodziału władzy i systemowi oddającemu kontrolę nad sądami aktualnej władzy politycznej. Walczyć słowem, protestem i mam nadzieję, że nie siłą. Przeciw zamachowi stanu władzy wykonawczej na władzę sądowniczą pod trzeciorzędnymi, demagogicznymi pretekstami i przeciw formie wprowadzania tych zmian urągającej wszelkim standardom, jakie udało się Polsce osiągnąć po 1989 roku.

List otwarty naukowców w sprawie ustaw dotyczących ustroju sądów3 komentarze:

 1. "walczyć przeciw destrukcji trójpodziału władzy" - np. tłumaczeniu się skąd sędzia wziął wielomilionowy majątek (także ten przepisany na żonę/teścia/szwagra, itd, itp), chronić przed odpowiedzialnością karną. Stalin z Rokossowskim są dumni!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie widzę powodu dla którego CBA, CBŚ, ABW, Policja, prokuratura (już pod partyjnym wodzem), urzędy skarbowe czy wolne media nie miałyby dociekać tych jednostkowych przypadków a takich sędziów sądzić.

   Może należy je zlikwidować, skoro tego nie robią a mają to w zadaniach? Czy może od razu wylejemy dziecko z kąpielą i obsadzimy sądy swoimi.

   Spośród ostatnio powołanych sędziów: jeden jako prawnik zapomniał przez 2 lata założyć sprawy sądowej i okłamywał klientkę, inny kłamał w sprawie wypadku na autostradzie a trzeci był w służbach bezpieczeństwa III Rzeczpospolitej i to zataił... do spółki z PRL-owskim prokuratorem mają to być reformatorzy polskiego sądownictwa?

   Usuń
  2. tymczasem:
   https://www.facebook.com/NagrodaZlotegoGoebbelsa/posts/687094291496021:0

   Usuń

Podyskutuj lub skomentuj - chatroom


Try Relay: the free SMS and picture text app for iPhone.